Настінне покриття є таким же важливим в інтер'єрі як і підлогове. Звичайно, його простіше змінити, але вибираючи якісний матеріал для стін ви забезпечите собі довговічне, красиве і головне безпечне оточення. Одним з найбільш натуральних і кращих покриттів для стін вважається декоративна настінна пробка. Чи так це? Розглянемо характеристики і переваги коркових панелей для обробки стін.

Структура стінового корку

Настінні панелі пробки складаються з 3-х шарів:

  1. Верхній захисний шар з воску або лаку
  2. Декоративний шар коркового шпону
  3. Основа з агломерованої (зібраної з дрібних частин) пробки

На 99% настінна пробка складається з кори коркового дуба. Це повністю екологічний і поновлюваний матеріал. Всі переваги цього матеріалу є наслідком унікальної структури і складу. Пробка схожа на стільники, складені з 14-ти гранних осередків наповнених газоподібної сумішшю. Один кубічний сантиметр кори має близько 40 мільйонів таких осередків і кожна служить ізолятором.

Переваги корку для стін

Виходячи з такої структури, настінний корок має безліч переваг в порівнянні зі звичайними покриттями для стін (шпалерами, плиткою, штукатуркою) або нестандартним ламінатом на стіні.

Натуральність, безпека

 Повністю екологічний і поновлюваний матеріал. Корок не шкодить природі і не виділяє ніяких шкідливих речовин навіть при нагріванні. За рахунок аністатічних, антибактеріальних властивостей є гіпоалергенним і покращує якість повітря всередині приміщення. При утилізації матеріал розкладається з часом без шкідливих залишкових речовин.

Монтаж

Коркові панелі дуже легко монтуються на стіну шляхом приклеювання спеціалізованим або універсальним клеєм для стін. Також корок в листах тонкий (3 мм) і дуже легкий. Не потребує ніяких додаткових систем, не забирає обсяг і не навантажує стіну. Навіть самостійно можна швидко змонтувати коркові панелі або ми можемо надати своїх майстрів.

Теплоізоляція

Завдяки наповненню повітряною сумішшю, коркові панелі для стенд служать відмінним теплоізолятором. Теплоізоляція пробки в 3 рази краще ніж у ламінату. Панель з корку тепла на дотик і не пропускає холод від стін. Через малу товщини це не повноцінний утеплювач, але набагато комфортніше інших покриттів для стін.

Звукоізоляція

Газ, який наповнює корок, дуже добре гасить як різні вібрації так і звукові хвилі. Навіть 3 мм коркової панелі для стіни зменшують шум на 10 децибел для сусідніх приміщень і зменшують "гучність" всередині приміщення. Жоден інший матеріал для обробки стін не забезпечить такий результат.

Водостійкість

Незважаючи на структуру схожу на губку, корок завдяки наповненню своїх осередків є водостійким і гідрофобним матеріалом. При знаходженні у воді 48 годин корок набирає всього 3% ваги. При високій вологості вона не розпадається. Коркова панель не схильна до гниття і поширенню грибка. Також будь-які інші рідини не вбираються, що ідеально для кухні.

Еластичність

Корок дуже м'який і еластичний матеріал. Завдяки цьому він витримує сильні удари і пом'якшує їх. Коркова панель не тріскається і зменшить ймовірність ушибів. Також навіть після тривалого навантаження вона відновлює свій форму.

Горіння

Корок складно підпалити. Горіння відбувається дуже повільно і вогонь не поширюється (тліє і загасає). Також при горінні дим не токсичний.

Недоліки стіновий пробки

Не дивлячись на велику кількість плюсів при використанні корку, є і пару недоліків. Їх небагато, але про них потрібно знати.

Декористика

Пробкові панелі мають широкий вибір по декорам, але набагато менше ніж інші матеріали для стін. Це стосується як кольорової гами (пробка в основному натурального кольору) так і текстур. Стіна з корку привертає увагу і є або яскравим акцентом в дизайні кімнати (обробка зони, ніші і т.д.) або повинна поєднуватися з іншими матеріалами.

Ціна

Коркові панелі для стін недешевий матеріал. Це виправдано властивостями і процесом виробництва пробки, але не завжди вписується в бюджет. При цьому інші матеріали для стін теж можуть бути набагато дорожче корку, а також у нас часто є дуже цікаві акційні пропозиції на корок для стін.

Пошкодження

Корок м'який матеріал і може призвести до пошкодження від гострих предметів, кутів. Вирваний шматок складно замаскувати і необхідно замінити цілу панель або закрити наприклад рідкої пробкою.

Зміна кольору

 Корок практично не старіє і може прослужити до 50 років, але як і інші натуральні матеріали під впливом сонця згодом змінює колір. Без сильного прямого впливу зміни поступові і не сильно помітні (вигоряння немає, тільки зміна яскравості кольору).

Порівняння стінового корку

Порівняємо коротко популярні покриття для стін: шпалери, плитка, штукатурка і пробка для стін. Коротка таблиця основних характеристик:

Порівняльна таблиця покриттів для стін
  Корок Шпалери Плитка Штукатурка
теплоізоляція Велика Низька Низька Низька
звукоізоляція Велика Низька Низька Низька
горіння Слабке Середнє Ні Ні
водостійкість Велика Низька Велика Велика
монтаж Легкий Середній Тяжкий Тяжкий
ціна Середня Низька Середня Середня

Ідеї інтер'єрів з настінним корком

Як і говорилося вище, пробка повинна правильно використовуватися в інтер'єрі. Тому нижче кілька ідей і фото інтер'єрів з корковими панелями для стін.

Кухня

Завдяки водостійкості і тому що корок не вбирає запах - це відмінний варіант для використання на стінах або навіть замість фартуха.

Пробка в кухне

Вітальня, спальня

У вітальні можна використовувати настінну пробку в нішах або виділити одну або кілька стін.

пробка в гостинной

Дитяча кімната

Для дитячої кімнати це відмінний варіант. Теплий, гіпоалергенний, шумопоглилальний матеріал і яскравий натуральний колір сподобаються дитині. Також коркові панелі легко прикрасити малюнками. Це може бути або повністю кімната або одна стіна.

пробка в детской

Ванна кімната

Не зовсім звичайне застосування, але по характеристика настінний корок відмінно підходить і для обробки стіни у ванній кімнаті.